Co zapewnia radca prawny?

W ramach usług świadczonych przez radców prawnych można liczyć na różny zakres obsługi. Oczywiście na takie usługi, które świadczy radca prawny mogą decydować się zarówno firmy jak też osoby prywatne. Z jednej strony może to być stała obsługa, która jest dobrym rozwiązaniem w przypadku zarówno klientów indywidualnych a jednocześnie firm, które stale muszą załatwiać różnego rodzaju sprawy przed urzędami czy też często negocjują kontrakty.

Jednocześnie radca prawny może zapewnić również wsparcie w zakresie obsługi prawnej, która jest realizowana jedynie w ramach pojedynczych spraw, czy też spraw bieżących. Bardzo ważne jest by wybierać takie firmy prawnicze, które zapewniają odpowiednio dopasowane usługi prawne świadczone w ramach umów stałych. Jednocześnie warto jest również sprawdzać, czy radca prawny jest w stanie zapewnić część usług w formie zdalnej, co pozwala na zmniejszenie czasu, który trzeba będzie poświęcać na kontakty bezpośrednie z poszczególnymi firmami prawnymi.

W firmach znacznie ważniejsze jest podpisywanie stałych umów z firmami prawnymi, które są w stanie zapewnić również niższe koszty obsługiwania w ramach takich umów. Jednocześnie przy stałych umowach można również liczyć na pierwszeństwo w zakresie realizowania pewnych usług dla stałych klientów.