Ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie w razie wypadku

W takiej sytuacji możemy mieć problem z wypłaceniem odszkodowania z własnej kieszeni, a to nas czeka jeśli nie mamy aktualnego OC i AC. Dlatego nie należy nigdy zwlekać z opłaceniem składki na takie ubezpieczenie. Zresztą jest to niezgodne z prawem i każdy kierowca musi w ten sposób ubezpieczyć samochód. Na czym to wszystko polega? Jeśli będziemy sprawcami wypadku i samochód poszkodowanego będzie wymagał naprawy, nie będziemy musieć płacić z własnej kieszeni, jeśli mamy aktualne ubezpieczenie OC. Przeciwnie – to towarzystwo ubezpieczeniowe zapłaci za nas. Wiadomo, że dotyczy to konkretnej kwoty. Nidy nie jest tak, że towarzystwo zapłaci całą kwotę, jeśli będzie ona przekraczać to, co jest zapisane w umowie. Jeśli składki są niskie, to również kwota ubezpieczenia będzie niższa.

Jest wiele sytuacji, w których możemy domagać się odszkodowania, pod warunkiem że jesteśmy ubezpieczeni. I wcale nie chodzi tu o odszkodowania zdrowotne, bo w ten sposób ubezpiecza nas zazwyczaj zakład pracy – a już na pewno, kiedy pracujemy na umowę o pracę. Czasem jednak sami musimy zadbać o pewne sprawy, by w razie czego nie musieć płacić. Przecież nie tylko nam może się coś przytrafić, ale również my niechcący możemy spowodować wypadek na drodze i zniszczyć komuś samochód.

Wysokość składek

Dlatego czasem warto postawić na wyższe składki ubezpieczeniowe, ale też mieć pewność, że ubezpieczyciel w razie czego zapłaci za nas znacznie więcej. A przecież na ulicy mogą zdarzyć się różne rzeczy. Możemy komuś tylko porysować samochód, ale możemy też spowodować taki wypadek, że samochód drugiej strony będzie nadawał się do kasacji. Wtedy trudno oczekiwać, że towarzystwo zapłaci za nas wszystko. Większość osób woli postawić na towarzystwo ubezpieczeniowe, które jest już co najmniej kilka lat na polskim rynku i cieszy się zaufaniem klientów niż na zupełnie nowe towarzystwo ubezpieczeniowe.

Rynek ubezpieczeń

Możliwości jest wiele, bo rynek jest przepełniony różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Ich oferty są zróżnicowane – również składki ubezpieczeniowe mają różne wysokości. Pewne jest jednak to, że wśród nich można znaleźć naprawdę sporo rzetelnych towarzystw ubezpieczeniowych, które rzeczywiście będą wywiązywać się z umowy w razie potrzeby. Jeśli tak się nie stanie, zawsze można dochodzić należnych pieniędzy za odszkodowanie z OC na drodze sądowej. Wiele kancelarii prawnych zajmuje się właśnie odszkodowaniami – jest to tzw. prawo ubezpieczeniowe.